Nominovaná vinařství


Kutná Hora, s. r. o.

Vinné sklepy Kutná Hora, s.r.o. jsou rodinnou společností, která obhospodařuje téměř 52 ha vinic v Kutné Hoře a jejím okolí. Jako jediná ve vinařské oblasti Čechy hospodaří systémem ekologického vinohradnictví, což znamená snahu vyrábět kvalitní víno v optimálním množství tak, aby se při tom nepoškozovalo životní prostředí. Od roku 2009 nesou naše vína označení BIO. Za zmínku určitě stojí i úspěchy našich vín na českých i mezinárodních soutěžích, kdy téměř každým rokem získá některé z našich vín prestižní titul Salon vín České republiky.

www.vinokutnahora.cz

Víno Marcinčák, Ing. Petr Marcinčák

Vinice vinařství Víno Marcinčák jsou obdělávány v souladu s přírodou, s maximálním důrazem na šetrný ekologický přístup při pěstování révy. Všechny hrozny každoročně sklízeny ručně v BIO kvalitě. Moderní výrobní areál a archivní sklepy sídlí přímo ve vinařské obci Novosedly.
Díky terrior, šetrnému pěstitelskému přístupu a moderním technologiím vznikají krásná osobitá vína určená pro gastronomii.

www.marcincak.cz

Vinařství Kovacs s.r.o.

Jsme střední rodinnou vinařskou firmou. Naši práci s vinicí a vínem vystihujeme sloganem "Umění ve víně". Pracujeme na vlastních vinicích, což chápeme jako základ pro výrobu vysoce kvalitních vín. Naše vína Vám nabízíme v prostorách firemní vinotéky v sídle našeho vinařství, prostřednictvím internetového obchodu na našich webových stránkách a prostřednictvím našich obchodníků, someliérů. Chcete-li kvalitní vína od Kovacse, žádejte originál.

www.vinarstvi-kovacs.cz

ZD Sedlec u Mikulova

Výrobcem sedleckých vín je Zemědělské družstvo Sedlec se sídlem v Sedleci u Mikulova založeno v roce 1950, které hospodaří na pozemcích nacházejících se v krásné moravské přírodě, chráněné krajinné oblasti Lednicko – Valtického areálu mezi městy Valtice , Mikulov a Lednice.

Dnes toto zemědělské družstvo obdělává 125 ha vinic. Veškerá produkce, která se zpracovává ve sklepním hospodářství pochází výhradně z hroznů z katastru obce Sedlec. Roční produkce lahví je kolem 250 000.

www.sedleckavina.cz

Vinné sklepy Valtice, a. s.

Toto vinařství stálo u zrodu vinařství ve Valticích a bylo postaveno po vzoru francouzského vinařského dominia typu „CHÂTEAU“. Na začátku 15. století, kdy Lichtenštejnové poznali, že na jižní Moravě jsou vynikající podmínky pro pěstování révy vinné a výrobu vína, vybudovali unikátní vinařský celek evropského formátu.

Znovuvzkříšení a sjednocení Vinařského Dominia ve světově nezanedbatelný fungující celek se podařilo společnosti Vinné sklepy Valtice. Víno značky CHÂTEAU VALTICE se tak stalo synonymem pro nejkvalitnější vína nejen v Čechách, ale i ve světě. O tom svědčí mnohá významná ocenění kvality na prestižních domácích i světových výstavách vín.

www.vsvaltice.cz

SONBERK, a.s.

Vinařství Sonberk sídlící na atraktivním místě na dohled od Pálavy, vyrábí bílá přívlastková vína již dnes mezinárodně uznávané kvality. Již v roce 1522 byla vína z této vinice dodávána na Pražský hrad, na slavnostní tabule Jagellonců, později Habsburků do Vídně. Uprostřed vinohradů je jako první v ČR postaveno moderní vinařství od v současnosti nejvýznamějšího českého architekta Josefa Pleskota. Pěstujeme odrůdy z geologického hlediska na tomto „terroir“ nejvhodnější - Ryzlink rýnský, Pálava, Tramín, Sauvignon, Rulandské šedé … a vytváříme novodobou historii tohoto krásného místa s výjimečným geniem loci.

www.sonberk.cz

Chateau Lednice - Valtické Podzemí

VINAŘSTVÍ CHATEAU LEDNICE nabízí vína Lednicko – valtického areálu. Ochutnat je můžete celoročně ve VALTICKÉM PODZEMÍ, které vinařství vlastní a provozuje. Valtické Podzemí je unikátní labyrint 11 historických vinných sklepů v celkové délce přes 760 metrů. Zažijte pravou moravskou pohostinnost, kterou Vám nabídnou "Sklepiéři" - odborníci na podávání vína se znalostí vinařského prostředí a jedinečného terroir Lednicko – valtického areálu. Zážitkové a oenogastronomické programy, privátní boxy na víno, sezónní akce / Noc otevřených sklepů, Dýňobraní, Hudbobraní, Burčákování … /. Muzeum cihel a zkamenělin.

www.valtickepodzemi.cz

Vinařství Gotberg, a. s.

Gotberg se zapsal do vinařské mapy jižní Moravy v roce 2010, kdy představil veřejnosti svoji historicky první kolekci vín. Vinařství vsadilo na přívlastková vína špičkové kvality a zaměřilo se na odrůdy, které do zdejší lokality patří a kterým se zde dobře daří, jako jsou Pálava, Tramín červený, Ryzlink rýnský, Sylvánské zelené, Muškát moravský, Chardonnay, Rulandské šedé, Rulandské modré a další. Vinná réva byla vysazena na oblých terasách s břehy porostlými broskvomandloněmi, šípky, planými višněmi a lékořicí. Specifický charakter dodávají vínu především hluboké sprašové půdy bohaté na obsah vápníku tří viničních tratí Panenský kopec, Svidrunk a Sonberk, na nichž Gotberg hospodaří.

www.gotberg.cz

Lubomír Glos

Rodinné vinařství vzniklo u Glosů v roce 1992. Mimo šlechtitele Lubomíra Glose se na jeho hospodaření podílí i manželka Helena a děti Lubomír mladší a Eva Halouzková. Rodina hospodaří na 5,5 ha vinohradů v tratích Stará hora a Vinohrady, přičemž integrovaný způsob hospodaření je doplněn celoplošným zatravněním a úplným vynecháním umělých hnojiv. Vinařství rodiny Glosových je známé především jménem Lubomíra Glose - šlechtitele podepsaného pod odrůdami Cabernet Moravia, Fratava a Modrava. Prvně jmenovaná odrůda v našich vinohradech za krátký čas zdomácněla a moravští vinaři s ní dosahují zajímavých výsledků. Lubomír Glos stál také u vzniku sdružení Collegium Vinitorum, které tvoří vinaři z Moravské Nové Vsi a sousedních Mikulčic.

www.vinarstvi-glosovi.cz

KOSÍK- vinařství z Tvrdonic

Rodinná firma vznikla v roce 1995. Dnes obhospodařujeme 16 hektarů vinic o průměrném stáří 5 let, v různé odrůdové skladbě vín červených i bílých. Výroba je zaměřena na vína predikátní ale i jakostní za pomoci nejmodernějších technologií- od práce ve vinici, přes šetrné zpracování hroznů , řízené kvašení až po plnění na moderní lahvovací lince. Součástí vinařství je rodinný penzion se zaměřením na vinařskou turistiku, který nabízí nejen ubytování, ale i degustace vín, prohlídky vinic a hlavně, domácí kuchyni. Milovníky vín určitě potěší nabídka řízených degustací v klasickém „kvelbeném“ sklepě u sudů, vedená vyškoleným degustátorem, který poskytne výklad o vínech i technologii výroby, zakončená prohlídkou vinařství. Vinařství je zařazeno do seznamu Certifikovaných zařízení vinařské turistiky. Hlavním enologem je majitel MUDr.Pavel Kosík, který byť pracuje jako lékař pojal výrobu vína jako příjemnou relaxaci od svého každodenního chlebíčku.

www.vinarstvikosik.cz

Vinařství Josef Dufek

Vinařství Josef Dufek je vinařství rodinného typu s více jak 100-letou tradicí. Hospodaří v rámci integrované produkce na 17 ha nových vinic. Vína vyrábí nejmodernějšími technologiemi v sortimentu 30 odrůd,které získávají medaile jak doma ( Champion VVT Valtice ) tak v zahraničí. Součástí vinařství je penzion s vlastní kuchyní a ubytovací kapacitou 50 míst.

www.vinarstvi-dufek.cz

Vinný sklípek Machalínek

Rodinné vinařství Machalínek se zabývá výrobou kvalitních odrůdových jakostních a přívlastkových vín pěstovaných ve vlastních vinicích. Vinný sklep u Machalínků se nachází ve sklepní oblasti „Hluboká cesta“ v obci Hovorany. Obec leží ve významné vinařské oblasti Dolnomoravského úvalu s produkcí kvalitních vín. Kolem sklepa vede také mutěnická vinná cyklostezka.

Nabízíme možnost degustace vín s posezením ve vinném sklepě i s občerstvením až pro 35 osob. Po domluvě možná i odpolední degustace s prohlídkou vinic. Pro milovníky archivních vín připravíme degustaci dle vlastního výběru odrůdy a ročníku.

Nabízíme asi 15 odrůd bílého vína a 10 odrůd vína červeného. Ubytování ve vlastním vinařském penzionu, který se nachází vedle vinného sklepa u Machalínků.
Penzion i sklep se nachází na mutěnické vinařské cyklostezce.

www.machalinek.com

Marada Petr

Primáš cimbálové muziky Slovácko a absolvent zahradnické fakulty MZLU v Lednici Ing. Petr Marada založil své vlastní vinařství v roce 2006. Hospodaří na mladých vinicích v tratích Kněžské a Kukvička. Další suroviny nakupuje od vinohradníků z okolí, především z tratí Kukvička a Čtvrtky. Vinařství s produkcí kolem 15 000 lahví ročně má své zázemí v malé výrobní hale v domácím prostředí. Ve výrobě Petr Marada mísí moderní poznatky s tradičními způsoby vinifikace. Používá šetrné lisování, ostré odkalení moštů, u bílých vín řízené kvašení, červená vína leží delší dobu na jemných kalech a procházejí jablečno-mléčnou fermentací.

www.vino-marada.cz

Víno Hruška

VÍNO HRUŠKA s.r.o. se sídlem v Blatničce je dynamicky se rozvíjející společností, která byla založena v lednu roku 2007. Nabízí sortiment moravských a zahraničních vín, převážně také rodinných vinařských firem. V současné době buduje kvalitní prodejní síť vinoték VÍNO HRUŠKA. Firemní krédo vyjadřují dva slogany: „Víno, které chutná“ a „Služby, které Vám nenabídne každý“.

www.vinohruska.cz

Šlechtitelská stanice vinařská, s. r. o.

Šlechtitelská stanice vinařská, s.r.o. Polešovice, letos oslaví 90. Výročí založení na stanice. Vyšlechtěné odrůdy: Muškát moravský 1987, Olšava 1988, Amos 1990, Vitra 1993, Pola 2001, Sevar 2008, Floriánka 2010. Odborné degustace na Štýrské terase, na Golánských výšinách a ve sklepě. Rozhledy, zábava, poučení.

www.ssvpolesovice.cz

Rodinné vinařství Bartoníkovi

Rodinné vinařství Hana Bartoníková a penzion U Kostela v Mikulčicích je součástí naší rodinné firmy s dlouholetou tradicí v oblasti vinohradnictví a vinařské turistiky. Při své práci se řídíme heslem „Dělej svou práci tak, abys měl pocit, že i tobě by se zde líbilo“. Hosté u nás naleznou širokou škálu služeb a požitků, kvalitním vínem počínaje, přes bohatou vinařskou turistiku, třeba v podobě oblíbených výletů Tour de vinohrad, nebo Girobus Rosťa, dále příjemné ubytovaní v rodinném penzionu, až po dokonalý informační servis prostřednictvím Infocentra Mikulčice, které taktéž provozujeme. U nás se hosté prostě nenudí. Naše moto je "Život je o lidech a tvoří jej lidé".

www.penzionmikulcice.cz

Krásná hora s.r.o.

Původní vinařský provoz v Ratíškovicích (sklep po dědovi) už nám nestačil a jak postupně narůstala výměra vinic v Krásné hoře, bylo jasné, že se musíme přestěhovat do Starého Poddvorova.

A tak díky přislíbené finanční podpoře z evropské unie jsme před vinobraním v roce 2010 dokončili stavbu moderního vinařského provozu přímo pod vinohrady v trati Krásná hora.

www.krasnahora.com

Víno Sýkora, s.r.o.

Rodinné vinařství Víno Sýkora najdete ve sklepním hospodářství na Příhoně v Čejkovicích. Své návštěvníky oslovuje Víno Sýkora nejen kvalitním vínem, ale i nově otevřenou kavárnou, turictickým informačním centrem a oázou pro cyklisty. Firma hospodaří v systému integrované produkce.

www.vinosykora.cz

Tetur Vladimír

Vinařství Vladimír Tetur – výroba jakostních a přívlastkových vín z Velkých Bílovic, které patří ke středně velkým producentům tichých vín s orientací na gastronomii, specializované obchody s vínem a soukromý sektor.

Vinařství Vladimír Tetur je moderně zařízené a vyrábí vína v široké odrůdové rozmanitosti tak, jak je pro Moravu typické.

Pro vinařství Vladimír Tetur je charakteristická výroba aromatických odrůd jako Irsai Oliver a Muškát moravský. Sklepmistrem je majitel firmy Vladimír Tetur.

www.vinarstvivladimirtetur.cz

Rodinné vinařství Jedlička & Novák

V polohách přivrácených ke slunci, na svazích Hustopečské pahorkatiny pozvolna přecházejících do úrodných rovin Dolnomoravského úvalu, jsou vysazeny vinice Rodinného vinařství Jedlička & Novák. 35 hektarů viničních ploch vlastních a 9 hektarů pronajatých tvoří dostatečně široký základ pro pěstování dvaceti odrůd révy vinné, která se v tomto prostoru pěstuje prakticky nepřetržitě už od poloviny 14. století.

www.vinoboretice.cz

Radek Zálešák

U nás můžete ochutnat a zakoupit bílá, růžová a červená vína vysoké kvality, které Vás určitě osloví. Nabízíme vína odrůdová z našich vinic, jakostní a vína s přívlastkem. Zákazníkům nabízíme zajímavou a originální možnost spolupodílet se na umístění vlastního textu nebo obrázku přímo na etiketu zakoupené láhve.

www.vinarstvi-zalesak.cz

Rodinné vinařství U Samsonů - Samson Jaroslav

Vážení milovníci zážitkové turistiky. Srdečně Vás zveme do našeho Rodinného vinařství U Samsonů ve Velkých Němčicích na zajímavé snoubení tradiční výroby jihomoravských odrůdových vín a místní gastronomie. Přijďte ochutnat to, jak se nám daří naplňovat odkazy našich předků jejíž součástí je naše filozofie „Kvalita a harmonie“ a naše motto „Vína tradičních odrůd“.

www.vinarstviusamsonu.cz

Vinařství U Kapličky

Rodinné vinařství sídlí v nově postaveném areálu, který jako by vypadl z malebných Ladových obrázků, jehož součásti jsou neuvěřitelně zpracované sklepy, vinárna, wellness Uprostřed vinohradů, Retro music Club a restaurace Retro Gril, konferenční sály, degustační prostory, krásně a pohodlně vybavený penzion s kapacitou 160 lůžek. Nově nad tím vším i romantická rozhledna Dalibor.

www.vinarstviukaplicky.cz

Vinařství Přítluky

Vinařství Přítluky s.r.o. je vinařskou společností sídlící v centru největší vinařské podoblasti Moravy s názvem velkopavlovická v tradiční vesničce Přítluky. Součástí vinařství je areál jenž nabízí ubytování v krásném prostředí historického jádra obce Přítluky. Součástí areálu jsou historické sklepní prostory z 18. stol., jež slouží jako ležácké sklepy pro zrání vín Vinařství Přítluky, penzion, turistická ubytovna a vinný šenk.

www.vinarstvipritluky.cz

VINAŘSTVÍ ŠABATA s.r.o.

VINAŘSTVÍ ŠABATA s.r.o. je malý rodinný podnik – otec a dva synové - s moderním vinařským provozem na "zelené louce" za obcí Zaječí /okr. Břeclav/ ve velkopavlovické vinařské podoblasti. Hlavním zdrojem pro produkci vína jsou viniční tratě okolo Přítlucké hory /vinařské obce Zaječí, Přítluky, Rakvice/. Vinařství produkuje přívlastková vína v klasickém moravském zastoupení a provozuje vinařskou turistiku.

www.vinarstvisabata.cz

VINO HORT s.r.o.

VINO HORT bylo založeno roku 1999, vlastní certifikát degustátora, který je platný v celé Evropské unii, dle norem DIN, ÖNORM a ISO.

Vinný sklep se nachází v Dobšicích u Znojma. Hrozny pocházejí z předem dohodnutých vinic. Klademe důraz na výběr zdravé suroviny s fyziologickou vyzrálostí. Základem naší filozofie se stala dvě důležitá slova: Odrůda & Poloha.

www.vinohort.cz

Arte Vini s r.o.

Vini Arte je výrobcem vín z Nového Šaldorfu na Znojemsku. Naším cílem je nabídnout vína vycházející z moravské vinařské tradice, vína, která přináší radost pokaždé, když se jich napijete a vína, která se hodí k mnoha druhům naší pestré kuchyně. Historický klenutý sklep vyhloubený v pískovcovém masivu vytváří ideální podmínky jak pro zpracování hroznů tak zejména pro následné zrání našich vín.

www.artevini.cz

Jakub Šamšula, vinařství Čejkovice

Historie firmy je spojena s příchodem tajemného řádu templářských rytířů.
Je to v podstatě jediné fungující vinařské družstvo u nás s roční produkcí asi 8 milionů láhví.
Turisté ocení prohlídku historických sklepů s řízenou degustací - stačí se den předem objednat.

www.samsula.cz